Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

simon sinek

7 viešojo kalbėjimo patarimai pagal Simon Sinek

Vienas populiariausių „TED talks“ pranešėjų Simon Sinek paprastomis dienomis yra ne itin kalbus žmogus, kuris renkasi būti nuošaliau, o ne dėmesio centre. Vis dėlto, Simon Sinek nuopelnuose  22 milijonai video peržiūrų ir buvimas „TED talks“ įžymiausiu pranešėju. Dabar savo pasiekimų sėkmės receptu Simon dalinasi su kiekvienu iš mūsų ir rekomenduoja laikytis 7 stiprų įspūdį paliekančio viešojo kalbėjimo  taisyklių.

  1. Nepradėti kalbėti iš karto. Per greita, iš anksto neparengta pradžia atskleidžia mūsų nepasitikėjimą ir baimę kalbėti. Simon rekomenduoja ramiai užlipti į sceną, patogiai atsistoti, giliai įkvėpti, pasižiūrėti į savo klausytojus ir tik tuomet pradėti kalbėti. Tai rodo, kad pasitiki savimi ir valdai situaciją.
  2. Pasirodyk tam, kad duoti, o ne imti. Dažnai žmonės pristatinėja pranešimus tam, kad parduotų savo idėjas, produktus, pradėtų sekti juos socialinėje erdvėje ar pirktų knygas. Sinek tokius pranešėjus vadina „ėmėjais“ (angl. klb. taker). Klausytojai yra itin socialūs, todėl gali lengvai atskirti atėjote imti ar duoti bei pasitiki labiau tais, kurie duoda klausytojui vertę, išmoko ko nors naujo, įkvepia juos.
  3. Akių kontaktas su klausytojais. Nors manai, kad žiūri į visus iš karto, iš tikrųjų tai tik atitolina tave nuo klausytojų. Daug paprasčiau ir efektyviau žiūrėti į konkrečius, skirtingus asmenis. Jei gali, žiūrėk žmogui į akis sakydamas visą sakinį ar net mintį. Kai pradedi kitą sakinį ar mintį, nukreipk akis į kitą žiūrovą ir vėl užmegzk su juo akių kontaktą. „Tarsi kalbėtum su savo publika, o ne publikai“ – teigia Sinek. Tokia taktika sukursi artimesnį ryšį su individais, kurį jaučia visa publika.
  4. Kalbėk neįprastai lėtai. Kai nervinatės, ne tik širdis pradeda plakti daug greičiau, jaudinantis pradedame greičiau kalbėti. Tavo auditorija tikrai atlaidi tavo klaidoms kalbant viešai, vis dėl to, kuo greičiau pradėsi kalbėti, tuo greičiau jie nustos tavęs klausytis ir pradės laukti kol baigsi kalbą. Pabandyk sustoti ilgesniam laikui, giliai įkvėpk ir tikrai nustebsi pamatęs, kad publika tavęs laukia. Sinek netgi mano, kad kalbėti per lėtai esant ant scenos neįmanoma. Net tada, kai tarp žodžių įterpi kelių sekundžių tarpus, teigia oratorius.
  5. Ignoruok nesutinkančius. Nekreipk dėmesio į žmones, kurie kilnoja savo antakius, sukryžiuoja rankas priešais krutinę ar kita kūno kalba rodo nepasitenkinimą ir susitelk į tuos, kurie tave palaiko. Jie šypsosi, susidomėję klauso tavo pristatymo, o susitelkus į šiuos žmones kyla tavo pasitikėjimas savimi.
  6. Nervingumą keisk į jaudulį. Simon stebint olimpines varžybas pastebėjo, kad visi dalyviai į klausimą „ar jūs bijote?“ atsako „ne, aš jaudinuosi“. Taip įtikinsi save, kad greitesnis širdies plakimas, drebančios rankos ir kojos bei kiti nerimo ženklai  yra tik teigiamo jaudulio ir nekantraus džiaugsmo pasekmė.
  7. Padėkok, kai baigsi kalbą. Sinek teigia, kad žiūrovas suteikė tau savo laiką, dėmesį ir dovanoja tau savo plojimus. Būk dėkingas už tai. Aplodismentai – žiūrovų dovana tau. O gavęs dovaną, sakai ačiū.

Išbandyk  7 viešojo kalbėjimo taisykles pagal Simon Sinek ir pasidalink su Oratorių mokykla, kaip tau sekėsi viešai kalbėti bei kurios taisyklės tau atrodo veiksmingiausios. Tavo laiškų lauksime žemiau nurodytais kontaktais.

Registracija į viešojo kalbėjimo mokymus Oratorių mokykloje el.p.: info@oratoriumokykla.lt arba tel.: 8 640 60089

Straipsnis parengtas remiantis www.entrepreneur.com., nuotrauka naudojama www.imgur.com, TED Archives.

Be raštiško Oratorių mokyklos sutikimo, tekstą kopijuoti yra draudžiama.

 

Pažvelk savo baimei į akis!

Baimė likti nesuprastam

Baimė likti nesuprastam

Baimė žiūrėti į akis

Baimė žiūrėti į akis

Baimė paraudonuoti

Baimė paraudonuoti