steve-jobs-20110824-185526

Kiek laiko „Apple“ įkūrėjas S. Jobsas ruošdavosi pristatymo kalbai?

Ar žinote kiek laiko garsaus prekinio ženklo „Apple“ įkūrėjas Stevas Jobsas skirdavo produkto pristatymo kalbai?

Turbūt nepatikėsite, bet verslininkas, inovatorius vienai 10-ies minučių prezentacijai ruošdavosi 200 valandų ir daugiau. Anot jo, viešojo kalbėjimo galima išmokti, tik reikia daug ir ilgai praktikuotis, o išmokus galima įtikinti, sužavėti, pavergti jų širdis klausytojus.

2001 m. „Apple“ gerbėjams buvo pristatytas muzikos grotuvas „iPod“, to meto jo kalba įtikino milijonus klausytojų, kitą dieną vartojai plūdo į parduotuves norėdami įsigyti grotuvą. Vieno garsiausio ir populiariausio prekės ženklo „Apple“ įkūrėjas S. Jobsas auditorijai siekė įrodyti savo unikalumą, tad ir jo apranga viešojo kalbėjimo metu buvo išskirtinė.

Garsus verslininkas savo prezentacijų negalėjo įsivaizduoti be išblukusių mėlynų džinsų, juodo megztinio su aukšta apykakle ir sportinių batelių. Toks buvo jo stilius, kurio laikėsi iki pat mirties. Visi kolegos ir prekės ženklo „Apple“ mylėtojai klausydavosi kiekvieno verslininko žodžio, o S. Jobs’as dažniausiai girdavo puikią „Apple“ komplektaciją, dizainą ir sukurtų produktų kompaktiškumą. Kalbą dažniausiai pradėdavo teiginiu: „Yra dar vienas dalykas“.

Svarbu paminėti ir tai, kad S. Jobsas nebuvo pavyzdingas mokinys ir studentas. Tėvai visas savo santaupas buvo paskyrė sūnaus mokslui, tačiau būsimas verslininkas po 6 mėn. praleistų Reedo universitete, Oregono mieste, Portlande studijas nutraukė. Tuo metu S. Jobsas manė, kad universitetas jam nepadės suprasti kokio darbo ateityje jis nori.

Metęs studijas jaunas vaikinas grįžo atgal pas tėvus ir taip su savo draugu S. Wozniaku pradėjo domėtis kompiuteriais. Tad neteko ilgai laukti, kai namų garaže vaikinai sukūrė pirmąjį kompiuterį pavadintą – „Apple Computer INC“. Tokia buvo netikėto verslo pradžia, „apvertusi“ jų gyvenimus aukštyn kojomis. Taip pat, S. Jobsas įkūręs kompaniją „Apple“ suprato, kad labai svarbu gerai bendrauti su auditorija, mokėti įtaigiai pristatyti produktus, paskatinti vartotojus pirkti.

Įdomu, o kiek laiko Jūs skiriate viešosios kalbos pasiruošimui?

Išmok kalbą pasiruošti efektyviai, prisijunk prie „Oratorių mokyklos“. :)

Daugiau informacijos el.p.: info@oratoriumokykla.lt

Straipsnis parengtas remiantis internetiniu puslapiu: www.pcworld.com

Minčių dėstymo baimė