Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

Ar pasakyti tau ką darai blogai, kad galėtum tobulėti?

Nuo rugsėjo naujos mokinių ir suaugusiųjų grupės. Registracija jau vyksta. www.oratoriumokykla.lt arba info@oratoriumokykla.lt-3Mūsų protas linkęs vertinti ir kritikuoti, tai patvirtina dažnai girdimi dalyvių pasisakymai:

  • Pasakykit man, ką darau blogai, kad galėčiau tobulėti.
  • Aš visada pirmiausia galvoju apie tai ką padariau blogai, kad galėčiau kitą kartą daryti geriau.
  • Esu labai savikritiška(s), man sunku pastebėti gerus dalykus.

O mes, neskubame vertinti, ieškoti ką darote blogai ir norintiems būti gerais kalbėtojais, pirmiausia siūlome išmokti nurimti bei nuraminti mintis. Mokytis nuraminti protą, reiškia mažiau galvoti ką darau gerai arba blogai, mažiau kritikuoti, jaudintis, bijoti, tikėtis, stengtis, apgailestauti, kontroliuoti, nervintis.

Mes kviečiame atsisakyti automatinio polinkio vertinti savo veiksmus gerai arba blogai, nes mūsų vertinimai nebūtinai yra teisingi. Vertinimai – tai tik mūsų pačių susikurtos asmeninės reakcijos į patiriamus vaizdus, garsus, jausmus, mintis. Žvelgiant iš kitos perspektyvos jie gali atrodyti visai priešingai – tai, kas mano vertinimu „labai blogai“, kito vertinimu gali būti netgi „labai gerai“.

Mes atkreipiame dėmesį į tai, kaip svarbu išmokti matyti ir suvokti situaciją tokią, kokia ji yra. Tai įmanoma tik atsisakius asmeninio vertinimo. Įsisąmoninę ir nusiteikę nekritiškai įvykius mokomės matyti tokius, kokie jie yra – pastebėti savo mintis, jausmus, kūno pojūčius, savo stiprybes ir silpnesnes puses, savo ir auditorijos reakcijas ir pan. Pastebėti, pripažinti, o tada nuspręsti ką pasilikti, tobulinti ar keisti.

Pripažindami ir gerbdami savo stipriąsias puses, pastangas, pasiekimus, gebėjimus stipriname pasitikėjimą savimi, o vertindami  – tik trukdome sau ir silpniname pasitikėjimą.

Tik negalvokite, kad visai nekalbame apie klaidas. Atsisakyti vertinimo tai nereiškia nepaisyti klaidų. Mūsų klaidos kaip tik gali būti svarbi vystymosi proceso dalimi, iš jų galime daug ko išmokti. Netgi nesėkmės ir nuosmukiai yra kelio į sėkmę dalis. Bet pradėti tobulėti tikrai reikia ne nuo to „ką darau blogai?“

Mes siekiame pakeisti neigiamas sampratas, slopinančias vidinį tobulėjimą. Vidinių įgūdžių tobulinimo tikslas yra pakeisti ribojančius mąstymo įpročius, kurie trukdo jaustis ramiai bei sėkmingai ir meistriškai pasirodyti.

Kviečiame saugioje aplinkoje pasitreniruoti jaustis ramiau ir drąsiau, kai kitą kartą reikės lipti ant scenos. 😉

Naujos mokinių ir suaugusiųjų grupės. Registracija vyksta. www.oratoriumokykla.lt arba info@oratoriumokykla.lt

Pažvelk savo baimei į akis!

Baimė nepatikti

Baimė nepatikti

Baimė žiūrėti į akis

Baimė žiūrėti į akis

Baimė nuvilti kitus

Baimė nuvilti kitus