Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

eeeeeeeeeeeeeeeeee

Būdai tėvams padėsiantys lavinti vaikų viešo kalbėjimo įgūdžius

Dažnai manoma, kad tik suaugę žmonės turi viešo kalbėjimo baimę, tačiau pasak mokslininkų, tokia nuomonė yra klaidinga. Dar būdami visai maži mes susiduriame su pirmosiomis viešomis kalbomis, kai tenka padeklamuoti eilėraštį, garsiai atsakinėti klasėje ar išsakyti savo nuomonę. Tada išgirstame ir pirmąją auklėtojų, mokytojų, tėvų, draugų kritiką, kuri sumažina mūsų pasitikėjimą savimi ir norą kalbėti viešai. Vėliau darosi vis sudėtingiau kalbėti viešai ekspromtu ir stengtis kalbos neišmokti mintinai. Pateiksime tris patarimus tėvams, kurių nuosekliai laikantis vaikai gali įgyti drąsos kalbant prieš auditoriją.

1. Suteikite galimybę vaikams atlikti pasirodymus namuose. Pakvieskite šeimos narius (kurie būtų geranoriškai nusiteikę, palaikytų, didžiuotųsi mažųjų pasiekimais ir norais išreikšti save), kaimynus, kurie Jūsų vaikui suteiktų galimybę išsakyti mintis, atskleisti save. Mažiesiems tokia aplinka būtų jauki ir pažįstama, todėl ir jie patys jaustųsi daug ramesni matydami šiltus, juos palaikančius auditorijos veidus. Tokius užsiėmimus vaikai galėtų parengti per savaitę, parodydami, ko išmoko mokykloje, būreliuose, o savaitgalį būtų puiki galimybė, tai pristatyti tėvams, seneliams, draugams.

2. Organizuokite karaokę vakarus. Dainavime kaip ir viešoje kalboje reikia drąsos ir pasitikėjimo savimi. Pasiūlykite vaikams namuose dainuoti, galite sukviesti kaimynus, draugus, senelius. Tokiu būdu vaikas bus pratinamas prie žmonių, kurie jo klauso ir yra savo dėmesį sukoncentravę tik į jį. Padrąsinkite vaiką jaustis atsipalaidavusiu ir drąsiu.

3. Ugdykite vaikų kūrybiškumą. Šiuo metu mokytojoms uždavus namų darbą moksleiviams – papasakoti tekstą, dažniausiai jie išmoksta jį mintinai, norėdami kuo geriau tekstą atpasakoti. Tačiau toks mokymosi būdas „atneša“, tik gerą pažymį, deja, nieko daugiau. Vaikai užmiršę bent vieną žodį susipainioja ir vėliau sunkiai gali baigti kalbą. Psichologai vaikams siūlo tekstą mokytis atpasakoti savais žodžiais, savomis interpretacijomis ir kuo kūrybingiau, tokiu būdu yra lavinama šnekamoji kalba, mažųjų kūryba, mąstymas.

Visus šiuos būdus tėveliai gali pritaikyti namuose, ugdydami vaikų viešo kalbėjimo įgūdžius, paskatindami juos jaustis drąsesniais, labiau savimi pasitikėti ir svarbiausia norinčiais bendrauti, komunikabiliais visuomenės nariais. Tuo tarpu, tiems tėveliams, kurie turi mažai laiko, siūlome vaikus kuo anksčiau pradėti leisti į Viešo kalbėjimo mokyklą, siekiant išvengti augančios scenos baimės ir nepasitikėjimo savimi.

„Oratorių mokykla“ laukia visų, kurie nori išmokti kalbėti be baimės ir įrodyti, kad yra drąsūs ir savimi pasitikintys vaikai.

Daugiau informacijos: info@oratoriumokykla.lt

Straipsnis parengtas remiantis internetiniu puslapiu: www. mamiverse.com

Be raštiško Oratorių mokyklos sutikimo, tekstą kopijuoti yra draudžiama. 

Pažvelk savo baimei į akis!

Drebančio balso baimė

Drebančio balso baimė

Vertinimo baimė

Vertinimo baimė

Publikos baimė

Publikos baimė