Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

Kaip Barackas Obama savo kalbomis sužavi milijonus klausytojų?

Public-Speaking-Tips-for-Product-ManagersJau ne kartą esame girdėję, kad Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Barackas Obama randa kelią į kiekvieno klausytojo širdį, jis mažas ar didelis, jaunas ar senas. Pirmasis išrinktas afroamerikietis JAV prezidentas yra tituluojamas kaip puikus Oratorius iš kurio pavyzdį gali imti ne tik moksleiviai, studentai bet ir verslininkai, mokslininkai, aukščiausi valdžios pareigūnai. Visi, kuriems gebėjimas gerai valdyti žodį, balsą, kūno judesius gali atverti naujus horizontus, kelius. 

Mokslininkų teigimu, B. Obamo kalbos yra neatsiejamos nuo puikios dikcijos, intonacijos, kalbos ritmo. Prezidentas naudoja judesius sustiprinančius jo pasitikėjimą savimi ir tikėjimu tuo, ką jis kalba. Tad nenuostabu, kad B. Obama yra apibūdinamas kaip vienas garsiausių šių laikų Oratorių. Tačiau žinoma, kad visi šie oratoriniai gebėjimai neatsirado iš karto. Tai buvo nuolatinės praktikos ir didelio įdirbio rezultatas.
Koks prezidentas buvo vaikystėje: kuklus ir vengiantis bendrauti ar esant galimybei mėgstantis sakyti viešąsias kalbas?

Vaikystėje būsimas prezidentas buvo aktyvus ir stengėsi skirtingose veiklose save išbandyti. Nuo 1979 m. jaunuolis mokėsi koledže ir po dviejų studijų metų, 1981 vasario mėn. pasakė savo pirmąją viešąją kalbą apie lygias žmonių teises. Net ir viename interviu prezidentas atviravo, jog pirmosios viešosios kalbos metu kalbėti buvo sunku, kojos drebėjo, o balsas virpėjo. Tačiau vėliau B. Obama  studijuodamas garsiausiame pasaulyje teisės universitete – „Harvarde“ suprato, kad jo kaip teisininko darbas yra neatsiejamas nuo viešojo kalbėjimo. Tad viso to kryptingai siekė, daug savanoriavo, buvo Harvard Law Review redaktorius vėliau ir žurnalo prezidentu. Prezidentui ir iki šiol vienas mėgstamiausių laisvalaikio būdų yra rašyti kalbas ir pasakojimus. Ne veltui, pasaulio lyderis jau yra išleidęs dvi knygas, trečioji jau taip pat rengiama, manoma, kad ji greitai turėtų pasirodyti ir Lietuvos knygynuose.

Šiuo metu JAV lyderio kalbų klausosi ne tik įvairiausių šalių gyventojai, bet ir daugybė viešojo kalbėjimo ekspertų, kurie tik ir laukia, kada B. Obama ištars ne tuos žodžius, bus susijaudinęs ar jaus stresą. Tačiau nuo 2008 m., kada vyras buvo išrinktas galingiausios pasaulio šalies prezidentu nei viena jo kalba nebuvo tik tuščiažodžiavimas auditorijai ir pažadai.
Tad mums pritartų ir Jungtinių Amerikos Valstijų lyderis Barackas Obama, jog viešojo kalbėjimo įgūdžius reikia kuo dažniau lavinti.

Atkeliauk į „Oratorių mokyklą“, kur Tu mokysiesi iš mūsų, o mes iš Tavęs. :)

Daugiau informacijos el.p.: info@oratoriumokykla.lt

Straipsnis parengtas remiantis internetiniais puslapiais: www.washingtonpost.com; www.telegraph.co.uk/

Be raštiško Oratorių mokyklos sutikimo, tekstą kopijuoti yra draudžiama. 

Pažvelk savo baimei į akis!

Baimė nuvilti kitus

Baimė nuvilti kitus

Pabėgusių minčių baimė

Pabėgusių minčių baimė

Baimė pajudėti

Baimė pajudėti