Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

kedainiai

Kėdainiuose atidaryta VšĮ „Oratorių mokykla“

Gruodžio 15 d. (antradienį), 17 val. Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centre pirmą kartą buvo atidaryta VšĮ „Oratorių mokykla“ klasė. Renginio metu buvo siekiama klausytojus supažindinti su viešuoju kalbėjimu, oratorystės menu ir jo reikšme mūsų gyvenime. Atidarymo šventėje sveikinamąjį žodį tarė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, linkėdamas „Oratorių mokyklai“ Kėdainiuose būti kultūriniu traukos centru, į kurį noriai eina ir moksleiviai, ir suaugę.

Pirmąjį Kėdainių „Oratorių mokyklos“ įkurtos klasės pažintinį vakarą vedė patyrusi, ilgametę patirtį turinti viešojo kalbėjimo lektorė, trenerė, tarptautinio viešojo kalbėjimo klubo „Toastmasters Kaunas“ narė Antanida Likšienė. Jau pirmojo susitikimo metu klausytojai buvo įtraukti į kūrybinį procesą, kurio metu teko sakyti ekspromtines kalbas, įdomiai pristatyti save ir išsakyti savo lūkesčius apie viešąjį kalbėjimą. Ilgametę patirtį turinti A. Likšienė tvirtino, jog: „Kiekvienas žmogus turi gebėti kalbėti viešai, tinkamai pristatyti save. Labai svarbu ir moksleiviams gerai pasiruošti pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų pasiekimų įskaitai, kurios metu tenka parodyti oratorystes žinias, todėl „Oratorių mokykloje“ stengsimės mokytis, praktikuotis, kad baimes palikti nuošaly“. Mokykloje stengiamasi mokiniams suteikti galimybę, kuo dažniau kalbėti viešai ir tokiu būdu lavinti savo įgūdžius.

„ „Oratorių mokykloje“ į viešojo kalbėjimo įgūdžių lavinimą žiūrima kaip į ilgalaikį procesą. Šiuos įgūdžius reikia ugdyti taip, kaip nuo mažens ugdome kitus gebėjimus – šokio, dainavimo, dailės. Juk tinkamai paruošta ir pasakyta kalba, lygiai taip kaip meno kūrinys gali sužavėti klausytoją, paveikti jo mąstymą, įkvėpti, paskatinti. Įdomu, kodėl vyrauja nuostata, kad visus kitus gebėjimus reikia ugdyti nuo mažens, o viešasis kalbėjimas paliekamas savieigai. Taip dažnai vaikai ar suaugę nori pasisakyti, išreikšti savo nuomonę, tačiau neišdrįsta, jiems pritrūksta drąsos, pasitikėjimo savimi. Oratorių mokykloje mokomės, praktikuojamės kaip sudominti klausytoją, kaip aiškiai, logiškai, argumentuotai pasakyti savo nuomonę, kaip elgtis scenoje ir dar daug gyvenimiškų situacijų“- teigė „Oratorių mokyklos“ įkūrėja, direktorė Vilma Kubilienė.
Dauguma mokinių paklausti, ko tikisi iš viešojo kalbėjimo mokymų, atviravo, kad siektų išmokti spontaniškai ir laisvai kalbėti, įveikti jaudulį kalbos metu.

Vėliau susirinkę mokyklos dalyviai buvo paprašyti užpildyti anonimiškas anketas ir parašyti atsiliepimus apie renginį. Klausytojų refleksijos maloniai patvirtino, kad tokia mokykla reikalinga kiekvienam – ir mokiniui, ir suaugusiajam. „Pozityvūs jausmai. Labai patiko visos praktinės užduotys, aiški užsiėmimo struktūra, puikus, įkvepiantis lektorės (trenerės) darbas, gera grupės atmosfera. Noriu išmokti kalbėti viešai ir įveikti baimę šioje mokykloje ir tikiu, kad tai padarysiu“ .

VšĮ „Oratorių mokykla“ – viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla vaikams ir suaugusiems, tai inovatyvus ir analogų neturintis projektas Lietuvoje, pradėjęs savo veiklą rugsėjo mėnesį Kaune.

Mokyklos tikslas – viešojo kalbėjimo įgūdžių formavimas ir ugdymas, padedant kiekvienam: tiek paaugliui, tiek suaugusiajam pajusti viešojo kalbėjimo džiaugsmą. Mokiniai baigę mokyklą žinos, kaip nusiraminti, valdyti kūno kalbą, balsą, pasitikėti savimi, įveikti jaudulį kalbos metu ir argumentuotai, logiškai reikšti mintis.
Šiuo metu Kėdainiuose renkamos dvi grupės: suaugusiųjų grupė dirbs antradieniais nuo 17:30 val ir 9-12 kl. mokinių – ketvirtadieniais nuo 17:00 val., Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centre, 104 auditorijoje. Užsiėmimai suaugusiems prasidės nuo 2016 m. sausio 5 d., o moksleiviams nuo sausio 7 d.

Daugiau informacijos bei registracija: tel.8 630 11686, el. paštas.: info@oratoriumokykla.lt, www.oratoriumokykla.lt

Be raštiško Oratorių mokyklos sutikimo, tekstą kopijuoti yra draudžiama. 

Pažvelk savo baimei į akis!

Vertinimo baimė

Vertinimo baimė

Baimė nuvilti kitus

Baimė nuvilti kitus

Minčių dėstymo baimė

Minčių dėstymo baimė