Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

KODĖL bijau ir vengiu, kalbėti viešai nepaisant to, kad daug apie tai skaitau, žinau, domiuosi?

Nuo rugsėjo naujos mokinių ir suaugusiųjų grupės. Registracija jau vyksta. www.oratoriumokykla.lt arba info@oratoriumokykla.lt-2“Daug skaitau, domiuosi, žinau, tačiau kai reikia eiti kalbėti, jaučiuosi labai blogai ir jei yra galimybė net vengiu tokių situacijų. Bėda ta, kad manau, jog žinau ką ir kaip daryti, tačiau nepavyksta to padaryti.” – dažnai tokia patirtimi dalinasi žmonės.


Kiekvienas viešasis kalbėtojas tarytum susideda iš dviejų dalių – išorinės ir vidinės (matoma ir nematoma).

Išorinė ta, kuri matoma visiems, tai, kaip kalbėtojas atrodo, bendrauja, kaip įveikia išorines kliūtis ir pasiekia išorinius tikslus.

Vidinė – tai, ko nematome, kas vyksta kalbėtojo mintyse, kaip kalbėtojas geba valdyti, pašalinti tokius trikdžius kaip susikaupimo stoka, nervingumas, nepasitikėjimas savimi ar savęs smerkimas.

Apie tai, kaip išmokti padaryti įspūdi, kaip savo kalba pasiekti geriausių rezultatų prirašyta daugybė knygų, kuriose apstu patarimų kaip paruošti kalbą, kaip kalbėti, kur žiūrėti, kokioje padėtyje laikyti rankas, kojas ir pan. Tačiau pastebime, kad daugumai tas taisykles lengviau įsiminti, negu jų laikytis. “Daug skaitau, domiuosi, žinau, tačiau kai reikia eiti kalbėti, jaučiuosi labai blogai ir jei yra galimybė net vengiu tokių situacijų. Bėda ta, kad manau, jog žinau ką ir kaip daryti, tačiau nepavyksta to padaryti.” – dažnai tokia patirtimi dalinasi žmonės.

Taip yra todėl, kad pasiekti meistriškumą ir jausti pasitenkinimą tuo ką darai yra sunku, jeigu susitelki ir tobulini tik išorinę (matomą) dalį, bet neskiri dėmesio vidinei (nematomai). Oratorių mokykloje daug dėmesio skiriame savo vidinių įgūdžių pažinimui ir tobulinimui.

Kai skiri dėmesio savo vidiniam kalbėtojui, pažįsti savo mąstymo įpročius, tuomet išmoksti lengvai susikaupti, atrandi tikrąjį pasitikėjimo savimi pagrindą ir sužinai SAVO paslaptį, kaip nepersistengiant atskleisti savyje slypinčias unikalias kalbėtojo galias.

Oratorių mokykloje nuolat renkamos naujos mokinių ir suaugusiųjų grupės. Registracija vyksta. www.oratoriumokykla.lt arba info@oratoriumokykla.lt

Pažvelk savo baimei į akis!

Oro trūkumo baimė

Oro trūkumo baimė

Drebančio balso baimė

Drebančio balso baimė

Baimė likti nesuprastam

Baimė likti nesuprastam