Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

rob

Kokius įgūdžius vaikams ugdo viešasis kalbėjimas?

– Bijau, kad mane pakvies prie lentos, bijau atrodyti kvailai ir nusišnekėti…

Mokslininkų teigimu, vaikas būdamas mokykloje bent 2-3 kartus per dieną pagalvoja apie baimę kalbėti viešai. Deja, dažnai tėveliams pritrūksta svarių argumentų įrodančių, kad viešasis kalbėjimas mažiesiems kaip ir suaugusiems kasdienėje veikloje yra būtinas. Tačiau sunku be nuolatinės viešo kalbėjimo praktikos, sistemingų kursų, teorinių žinių pastebėti akivaizdžius rezultatus. Norime pateikti susistemintus argumentus, kodėl vertėtų moksleiviams ugdyti viešojo kalbėjimo, bendravimo kompetencijas, kokius įgūdžius lavina viešasis kalbėjimas.

Pasitikėjimą: kai vaikas pasitiki savimi jis geba savarankiškai nuspręsti ir priimti sprendimus, tiki savo idėjomis ir garsiai jomis dalinasi. Viešojo kalbėjimo metu išugdytas pasitikėjimas savimi, vaikams suteikia motyvuotumo jausmą, jie pradeda suprasti, kad reikia mokytis dėl savęs, o ne dėl kitų. Moksleiviai nebebijo išreikšti savo nuomonės ir gali aktyviai bei drąsiai diskutuoti su mokytojais, dėstytojais ir pan..
Kūrybingumą: kai vaikams reikia ruošis viešajai kalbai jie rašo, garsiai skaito, domisi jiems aktualia tema, svarsto kaip sudominti klausytojus, ką pasakyti įdomaus, tad nuosekliai ruošiasi tam. Nuolat kalbėdami jau nuo mažumės formuoja kūrybinį ir kritinį mąstymą. Mažieji pradeda mokytis kaip planuoti savo laiką, jog spėtų per atitinkamą laiką išreikšti save ir perteikti pagrindinę kalbos mintį.
Socialinius įgūdžius: kai moksleiviams yra suteikiama galimybė mokytis viešojo kalbėjimo, jie bendrauja, keičiasi ir dalinasi patirtimis, nuomonėmis, išmoksta argumentuotai apginti savo nuomonę. Tokiu būdu vaikų akiratis gerokai plečiasi, jie turi galimybę bendrauti su bendraminčiais, kurių mąstymas, vertybės yra panašios.
Vidinę ekspresiją: kai vaikas yra susipažinęs su viešo kalbėjimo teoriniais ir praktiniais aspektais, jis žino kaip kalbos metu suvaldyti jaudulį ir balsą, kaip panaudoti įtaigią kūno kalbą perteikiant žinutę. Mokymų dėka vaikai geriau pradeda suprasti save, išgryninti savo svajones ir gyvenimo siekius.

Visi šie įgūdžiai kaip bagažas keliauja per visą moksleivio, studento, suaugusio žmogaus gyvenimą… Jam padeda įveikti viešojo kalbėjimo baimę bei pasiekti savo tikslų. Tokie vaikai tampa ateities lyderiais formuojančiais kitų žmonių nuomonę, jų gera klausyti ir jais tikėti. Ne paslaptis, kad ir darbdaviai nori, kad jų darbuotojai būtų drąsūs, komunikabilūs, savimi pasitikintys. Svajoji ir Tu būti toks? 😉 Patikėk savimi ir atkeliauk į Oratorių mokyklą. :)

Įveikęs viešojo kalbėjimo baimę „Oratorių mokykloje“ suprasi, kas yra pasitikėjimas savimi, kūrybingumas, vidinė ekspresija ir socialiniai įgūdžiai… 😉

Daugiau informacijos.: info@oratoriumokykla.lt

Straipsnis parengtas remiantis internetiniu puslapiu: www.publicspeaking.ie

Be raštiško Oratorių mokyklos sutikimo, tekstą kopijuoti yra draudžiama. 

Pažvelk savo baimei į akis!

Vertinimo baimė

Vertinimo baimė

Drebančio balso baimė

Drebančio balso baimė

Publikos baimė

Publikos baimė