Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

„Oratorių mokykla“ rekomenduoja įkvepiančius filmus apie viešąjį kalbėjimą

70077543Vienas geriausių būdų atsipalaiduoti ir pailsėti po savaitės darbų, tai pažiūrėti prasmingą filmą su šeima. Kino juostos suvienija šeimą, tiek vaikai, tiek suaugę mėgsta žiūrėti juos. Šį kartą norime Jums parekomenduoti filmus, kurie sujaudino tiek mažuosius, tiek suaugusius. Tai kino juostos atskleidžiančios žmonių neribotą galią, gebėjimą įveikti, kas atrodo sunkiai įveikiama. Iš mikčiojančio ir kompleksuoto vaikino, gali pasidaryti jausmingas, gebantis įtikinti auditoriją Oratorius, o iš kaimo kilusių vaikų svajonė dalyvauti Harvardo debatų konkurse gali tapti realybe, moteris Oratorė gali užburti visą pasaulį. Taip, šie filmai būtent ten mus ir „nukels“. 😉

 

Karaliaus kalba (angl. The King‘s Speech).
2011 metais pastatytas filmas gavo net 7 auksinio gaublio nominacijas, įdomu kodėl? Tai britų istorija, mus nukelianti į pirmąją XX a. pusę. Pagrindinis aktorius Kolinas Firtas įkūnijo Karalių Jurgį VI, kuris turi sakyti viešąsias kalbas savo tautai, tačiau dėl mikčiojimo ir susijaudinimo sunkiai gali prakalbėti. Karalius mikčiojimo problemą jau bandė spręsti ne kartą, lankydavosi pas daugelį tų laikų geriausių logopedų, deja, vis nepasisekdavo. Paskutinį kartą įkalbintas žmonos Karalius Jurgis VI apsilanko pas austrą logopedą – Lionelį Lougą. Su juo visi reikalai klostosi šiek tiek neįprastai, logopedo mokymo metodai Karaliui atrodo įdomūs ir neįprasti: vartytis ant žemės, šūkauti, keiksnotis ir kt.. Logopedas supranta, kad pacientas mikčioja dėl psichologinių problemų, todėl abiejų jų laukia ilgas ir sunkus mokymosi procesas. Vyrai kartu dirbdami pamažu tampa gerais draugais, logopedas padeda Karaliui pasakyti savo pirmąją viešąją kalbą ir įgyti pasitikėjimo savimi. Karalius Jurgis VI norėdamas atsidėkoti Lioneliui paskiria jį savo dešiniąja ranka. Tad pirmyn, jei žinai, kas mikčioja ir dėl to negali pilnai išreikšti savęs, siūlyk šį filmą ir pasakyk: kad nėra nieko neįmanomo.

Puikūs debatininkai ( angl. The Great Debaters).
2007 m. pastatytas filmas perteikia biografinę Melvin B. Tolson‘o istoriją. XX a., Teksaso universitete dėstantis profesorius,  siekia suburti studentus į debatų klubą. Tuo laikmečiu, tai visiškai naujas, inovatyvus ir negirdėtas būrelis. Jog grupė moksleivių būtų stipri ir motyvuota dirbti, mokytojas surengia konkursą norėdamas pažiūrėti, kokie yra vaikų sugebėjimai. Filmas atskleidžia, jog reguliariai ir daug dirbdami vaikai su mokytoju gali pasiekti neįtikėtinų rezultatų. Jų galimybės viršijo lūkesčius. Komanda praėjusi daug etapų ir atrankų iškovojo teisę dalyvauti Harvardo universiteto organizuojamame debatų konkurse ir atstovauti savo universitetą. Šiame konkurse pirmą kartą dalyvauja juodosios rasės atstovai iš koledžo ir varžosi su Harvardo universiteto studentais. Tai rimtas iššūkis moksleiviams, kadangi Harvardas jau žinomas nuo seniausių laikų kaip vienas geriausių ir stipriausių universitetų pasaulyje. Jo moksleiviai itin stipriai ruošiasi šiam konkursui, tad juos nugalėti yra rimtas iššūkis. Tačiau Teksaso universiteto moksleiviai „sudrebina“ visus – jie laimi ir iškovoja Harvardo universiteto debatų taurę. Filmas jausmingas, atskleidžiantis jauno žmogaus baimę viešajam kalbėjimui, jaučiamą stresą ir baimę būti nesuprastam. Parodomas ir stiprus santykis tarp moksleivių ir mokytojo, kuris juos motyvuoja, pastiprina ir veda į priekį.

Geležinė ledi (angl. Iron Lady)

Filmas mus nukelia į XXI – ojo amžiaus Londoną, kai viena žymiausių visų laikų politikių Margaret Thatcher gyvena fantazijų ir haliucinacijų pasaulyje dėl sunkios jai diagnozuotos ligos. Serganti moteris paskatinta savo asmeninės asistentės iškraustyti iš spintos mirusio vyro Deniso daiktus, prisimena savo jaunystę karo laikais. Margaret Thatcher studijuodama Oksforde pirmą kartą sutiko savo gyevnimo meilę Denisą Thatcherį ir po kiek laiko jie sėkmingai sukūrė šeimą. Filme realistiškai atvaizduojamas politikės gyvenimas, kai 1979 m. ji yra išrenkama Jungtinės Karalystės ministre pirmininke, moteris tampa akivaizdi tų laikų lyderė. Margaret Thatcher savo viešąja kalba gebėdavo įtikinti kiekvieną, ja žavėjosi tiek moterys, tiek vyrai. Ji pripažįstama kaip viena geriausių visų laikų moterų Oratorių, gebėjusių tiek daug metų išsilaikyti dinamiškoje politikės kėdėje.

Tegul lietingas ir niūrus ruduo būna spalvingas ir prasmingas peržiūrėtais filmais apie viešąjį kalbėjimą. Pasisemkite stiprybės iš filmų herojų ir atkeliaukite „nuversti“ baimės kalnus Oratorių mokykloje. :)

Daugiau informacijos: info@oratoriumokykla.lt

Be raštiško Oratorių mokyklos sutikimo, tekstą kopijuoti yra draudžiama. 

Pažvelk savo baimei į akis!

Pabėgusių minčių baimė

Pabėgusių minčių baimė

Baimė būti savimi

Baimė būti savimi

Baimė nepatikti

Baimė nepatikti