Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

Patarimai rengiant vaizdinę medžiagą

ouDar ankstesniame straipsnyje aptarėme, kokios klaidos dažniausiai daromos prezentacijų metu. Dabar norime pateikti konkrečius techninius pasiūlymus, jog jūsų prezentacija atrodytų tvarkingai ir patrauktų klausytojų dėmesį. Pasak TED – ne pelno siekiančios organizacijos, rengiančios konferencijas visame pasaulyje koordinatoriaus Chris Anderson, 2016 m. dažniausiai buvo naudojamos trys pagrindinės skaidrių rengimo programos:  PowerPoint, Prezi ir Keynote (Mac kompiuteriams).

Patarimai:

Nesinaudoti programinėje įrangoje esančiais šablonais su pažymėtais punktais, brūkšniukais, raidėmis ir pan., kadangi tai riboja žmogaus laisvę kūrybai.

Vertėtų nuotraukas rodyti per visą puslapį, geriau pasiruošti 3 skirtingas nuotraukas per visą ekraną, o ne visas tris vienoje skaidrėje. Priešingu atveju žiūrovams sudėtinga sukoncentruoti dėmesį, kadangi matomi 3 skirtingi vaizdai.

Rekomenduojama naudoti Helvetica ar Arial šriftą, jei ant nuotraukos reikalingas užrašas, svarbu, kad auditorija jį galėtų perskaityti.

Šrifto spalva turėtų būti šviesi arba tamsi. Tamsus užrašas gerai atrodo ant balto fono, šviesus užrašas ant tamsaus. Svarbu laikytis paprastumo, jog skaitytojui būtų paprasta skaityti tekstą.

Reikėtų vengti pabraukimo kursyvu, jį sunku skaityti. Jei tekstas „paboldintas“ tinka.

Verta apsvarstyti ar teksto eilutės su efektais duos pridėtinės vertės jūsų prezentacijai, jei uždavėte šį klausimą ir atsakymo nepavyksta rasti, tikėtina jog efektų verta atsisakyti. Būtent efektai neturėtų prikaustyti auditorijos dėmesio labiau nei pati pranešimo žinutė.

Naudojant nuotraukas iš interneto platybių, vertėtų nurodyti panaudotos iliustracijos autorių. Reikėtų autoriaus vardą ir pavardę rašyti ne dideliu šriftu, jog tai nenukreiptų auditorijos dėmesio.

Ir dar daug, daug patarimų ir praktikos galima įgyti lankant Oratorių užsiėmimus! 😉

Straipsnis parengtas remiantis knyga „TED Talks Viešasis kalbėjimas“ ir internetiniu puslapiu – www.cs.cmu.edu

 

Be raštiško Oratorių mokyklos sutikimo, tekstą kopijuoti yra draudžiama.

Pažvelk savo baimei į akis!

Baimė žiūrėti į akis

Baimė žiūrėti į akis

Baimė nuvilti kitus

Baimė nuvilti kitus

baime apsijuokti

Baimė apsijuokti