Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

Kalbėti ilgai yra pavojinga

 

imgSmagu bendrauti su žmonėmis, kurie geba su visais rasti bendrą kalbą, turi ką pasakyti, neieško žodžio kišenėje, kita vertus, begalinis ir betikslis kalbėjimas gali erzinti ne tik klausančiuosius, bet ir gerokai pakenkti jūsų įvaizdžiui, karjerai.

Šiuo metu gyvenant informaciniame amžiuje, kai žmonės nuolat planuojasi savo dieną minučių tikslumu, laiko betiksliams pokalbiams nebelieka. Todėl, taip dažnai galime išgirsti nusivylusius žmones sakant: „ Atrodo, kad pats nežino apie ką kalba, todėl šneka apie bet ką.“ Gerai visame pasaulyje žinomų kompanijų tokių, kaip „Amazon“, „Coca-Cola“, „Google“ vadovų nuomone, plepučiai darbo pokalbių metu, projektų pristatymu, susirinkimų metu, darbiniuose susitikimuose ir kt. vertinami prasčiau nei tikslumą mėgstantys žmonės. Pasak vadovų, tai parodo, kad kalbėtojas sunkiai sugeba sisteminti informaciją, atrinkti kas tikslinei auditorijai yra tinkamiausia ir pateikti tik tai.

Dienraštyje „Bloomberg“ rašoma, kad betikslis, ilgas kalbėjimas apie šnekėtoją gali atskleisti įdomių faktų: žmogus nepasitiki savimi, yra nepasiruošęs kalbai ir šneka, tai kas ant liežuvio galo. Scenarijus gali būti ir priešingas, kai kalbėtojas nori sukurti įvaizdį, jog yra savo srities profesionalas, parodyti kitiems, kad yra labai savimi pasitikintis, drąsus kalbėtojas.

„Šiuo metu darbdavių itin vertinama savybė – tikslumas“, – sako „ True Value Co“ vadovas Johnas Hartmannas. Savo srities profesionalas J. Hartmannas pateikia asmeninį pavyzdį, kad naujas skyriaus vadovas, pristatydamas skyriaus metinę ataskaitą savo kalbos neišsakė per duotą laiko limitą, tad buvo nutrauktas. Pasak vadovo, kalbėtojui būtina gerbti klausytojo laiką, jei kalbančiajam sunku įtilpti į duotą laiką, vadinasi jis kalbėjo be sistemos ir pateikė ne visai susistemintą informaciją.

Todėl vis daugiau įmonių, kurios sau gali leisti samdo viešojo kalbėjimo trenerius, konsultantus su kuriais praktikuojasi sakyti argumentuotas, tikslingas kalbas orientuotas į tikslinę auditoriją. Užsienyje ši praktika jau sparčiai paplitusi, Lietuvoje pamažu taip pat įgyja pagreitį. Viešojo kalbėjimo treneriai padeda atsakyti į klausimą, kam jūsų kalba yra skirta, kodėl jūs kalbate, kokią pagrindinę žinutę siunčiate auditorijai ir pan. Treneris padeda susisteminti svarbiausius aspektus į ką reikia atkreipti ruošiantis ir pristatant savo kalbą. Svarbu atminti, kad reikia gerbti save ir susirinkusią auditoriją, stengtis įtilpti į numatytus laiko „rėmus“.

O jei nori pasikonsultuoti ir pasipraktikuoti, kaip paruošti tinkamą, įtaigią, įdomią kalbą kreipkis į Oratorių mokyklą, bandysime padėti. 😉

Straipsnis parengtas remiantis straipsniu www.bloomberg.com

Be raštiško Oratorių mokyklos sutikimo, tekstą kopijuoti yra draudžiama.

Pažvelk savo baimei į akis!

Baimė nepatikti

Baimė nepatikti

Baimė pajudėti

Baimė pajudėti

Vertinimo baimė

Vertinimo baimė