Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

conference-2705706_1920

Viešasis kalbėjimas jau nebėra tik „minkštoji kompetencija“

Viešasis kalbėjimas jau nebėra tik „minkštoji kompetencija“. Tai raktas į sėkmę bet kokioje srityje. Minkštosios kompetencijos vis dažniau pastebimos ir yra itin paklausios, dažnai įvardinamos kaip svarbiausios darbo rinkoje. Tokia laikomas ir „gebėjimas įtikinti“, kuris naujoje „LinkedIn“ analizėje buvo įvertintas vienu iš geriausių įgūdžių, kurio „labiausiai verta mokytis“ 2019 m.

Carmine Gallo, oratorius ir knygos „Five Stars: The Communication Secrets to Get From Good to Great” autorius atlikęs dešimtis interviu, suprato, kad reikia nustoti viešąjį kalbėjimą ir gebėjimą įtikinėti vadinti minkštosiomis kompetencijomis. Autoriaus nuomonę stipriai pakeitė vieno turtingo verslininko, dirbančio su Y-Combinator kompanija. Per interviu, nuomonę, kad viešasis kalbėjimas yra tik minkštoji kompetencija, verslininkas įvardino kaip klaidinga.

Pasikalbėkime apie minkštąją kompetenciją viešasis kalbėjimas“ – teigė Carmine Gallo.

Minkštą?“ – nustebęs sušuko verslininkas. „Jei verslininkas negeba papasakoti įtikinamos istorijos, aš neinvestuoju. Tu ją vadini minkšta. Aš vadinu – esmine“.

Tokiai nuomonei pritaria ir kiti garsūs verslininkai. Warren Buffett teigia, kad pati vertingiausia kompetencija, kurią kiekviena žmogus gali tobulinti – viešasis kalbėjimas. Milijardierius teigia, kad „vienas lengvas būdas tapti 50 proc. daugiau nei esi dabar – tobulinti savo komunikacinius įgūdžius tiek žodžiu, tiek  raštu.“

Kintančio mąstymo auganti vertė

Idėjų pilname pasaulyje, konkurencinį pranašumą turi tik tie, kurie geba viešai kalbėti bei įtikinėti, laimėdami širdis ir keisdami klausančiųjų mąstymą.

Tuo tarpu Ilinojaus universiteto ekonomistai ir istorikai atlikę įspūdingo mąsto tyrimus McCloskey tyrimu įrodė, kad senamadiška retorika (angl. old-fashioned rhetoric), šiais laikais vadinama įtikinėjimo menu, lemia itin didelę Amerikos nacionalinių pajamų dalį. Tyrimų išvados šokiruoja, net ¼ dalis šalies nacionalinių pajamų šiuo metu priklauso nuo viešojo kalbėjimo ir gebėjimo įtikinėti. Tikima, kad tokios tendencijos vyrauja ir kitose pasaulio vietovėse.

Kodėl šie skaičiai tokie dideli? McCloskey teigia, kad jei pažvelgtume į praeitį, suprastume, kad anksčiau visus techninius darbus atlikdavo žmogus, pasitelkdamas pagalbinius įrankius, tačiau šiais laikais didelę darbo dalį, kurią atlikdavo žmogus atlieka robotai, mašinos ir kompiuteriai. Pagrindinės užduotys ir darbai kuriami žmogui, tokiose srityse –  viešasis kalbėjimas ir gebėjimas įtikinėti keičiant žmonių mąstymą.

Tai žino visos stipriausios pasaulio kompanijos, tokios kaip „Nike“, „Starbucks“, „Netflix“ ir pan., populiarieji socialiniai tinklai – „Facebook“, „Instagram“ ir pan. Negalima nepaminėti, kad visos šios įmonės į rinką atkeliavo su savo išskirtine idėja ir specialistais, kurie gebėjo ne tik įtikinti, tačiau ir pakeisti žmogaus mąstymą ar kasdieninius įpročius. Tai padaryti gali tik geras oratorius.

Didelius pokyčius savo gyvenime jaučia asmenys investavę į savo viešojo kalbėjimo tobulinimą. McCloskey teigia, kad paaukštinimus darbe gauna tie, kurie parengia geras prezentacijas, geba pateikti savo idėjas, įtikinamai kalbėti. Žmonės dirbantys toje pačioje srityje ir gebantys bendrauti su vadovu, kolegomis ir klientais gauna didesnius atlyginimus, nei tie, kurie pasižymi tik specialybinėmis, darbui reikalingomis kompetencijomis. Būtent todėl viešasis kalbėjimas vadinamas raktu į sėkmę. Svarbiausia, kad viešasis kalbėjimas – gebėjimas kurį visi gali ugdyti.

Vienas turtingiausių žmonių Warren Buffett pasidėjęs tik vieną diplomą ant savo darbo stalo. Tai ne verslo bakalauro ar magistro diplomas, o sertifikatas, kad jis yra sėkmingai baigęs viešojo kalbėjimo kursą. Buffett, turintis 80 bilionų dolerių verslą teigia, kad tai vertingiausias pažymėjimas, kurį jis turi.

Taigi, vadindami viešąjį kalbėjimą tik minkštąja kompetencija mažiname jo vertę pasaulyje. Viešasis kalbėjimas ne tik ekvivalentas sunkiai uždirbamiems pinigams, tačiau ir esminis įgūdis – raktas nuo durų į mūsų sėkmę.
Registracija į viešojo kalbėjimo mokymus Oratorių mokykloje el.p.: info@oratoriumokykla.lt arba tel.: 8 640 60089

Straipsnis parengtas remiantis straipsniu www.inc.com ir „Linkedin“ analize „The Skills Companies Need Most in 2019 – And How to Learn Them“.

Be raštiško Oratorių mokyklos sutikimo, tekstą kopijuoti yra draudžiama.

Pažvelk savo baimei į akis!

Drebančio balso baimė

Drebančio balso baimė

Baimė būti savimi

Baimė būti savimi

Pabėgusių minčių baimė

Pabėgusių minčių baimė