Efektyvus pranešimas: kaip jį parengti?

500x300womanspeakBet kurios kalbos tikslas turėtų būti – patenkinti klausytojai, supratę jūsų kalbą ir gavę naujos informacijos. Jog tai pasiektume, kiekvienas kalbėtojas turi turėti aiškų planą, kokiais būdais sieks sudominti auditoriją. Žinokite svarbias sėkmingos kalbos rekomendacijas, kurios garantuos Jums sėkmę.

Būdai padėsiantys efektyviai iškomunikuoti pranešimą:

• Pasistenkite auditoriją sutikti su šypsena veide.
  • Būkite išsamiai pasidomėję tema kuria turėsite kalbėti.
  • Dažnai šypsokitės ir būkite nusiteikę pozityviai.
  • Būkite tvirtos, savimi pasitikinčios laikysenos.
  • Nelaikykite sukryžiavę rankų, nes taip auditorijai atrodote uždaras ir nenorintis bendrauti su ja.
  • Palaikykite su auditorija akių kontaktą. Stenkitės pastebėti klausytojų daugumą.
  • Turėkite šmaikštų humoro jausmą. Svarbu mokėti pasijuokti ir iš savęs.
  • Stenkitės būti atsipalaidavę, bet neatrodantis nerūpestingu.
  • Venkite naudoti daug gestų, kurie būtų bereikšmiai ir nepapildantys jūsų kalbos, o tik kūno kalbos reakcija į jaudulį.
  • Būkite nuoširdus ir rekomenduokite, tik tai ką patys esate išbandę.
  • Nemenkinkite kitų žmonių nuomonės, įsitikinimų, vertybių.
  • Jauskite auditoriją, kiekvieni klausytojai sukuria unikalią aplinką. Kas vieniems tinka, kitiems gali būti priešingai.
  • Įtraukite klausytojus į seminarą, paskaitą, pristatymą. Sukurkite diskusiją į kurią norėtų įsitraukti dalyviai.
  • Jei jaudulį sunku suvaldyti, siūlome mintis nukreipti ties kažkuo svarbaus, pozityvaus ir įsivaizduoti save jau pakalbėjusį.
  • Venkite ilgo teksto skaidrėse, kuris apsunkina klausytojus ir mažai lieka pranešime jūsų improvizacijos.
  • Įkvėpkite giliai ir išeikite į sceną suvaldęs jaudulį.
  • Vertėtų atrodyti tvarkingai, be iššaukiančių aprangos detalių: ryškūs nagai, dideli auskarai ir kt. Klausytojai negirdės jūsų kalbos, o stebės jūsų išraiškingas detales.
  • Išvenkite pasisakymų, kad esate nepatyręs kalbėtojas, kad labai jaudinatės ir kt. Jei jau esate scenoje, turite įrodyti, kad kalbėti viešai galite.

Susitinkame Oratorių mokykloje visa tai pritaikyti praktiškai. 😉

Straipsnis parengtas remiantis internetiniu puslapiu: www.thinkinghumanity.com

Baimė nepatikti

Baimė likti nesuprastam