yellow-monster

Apie Oratorių Mokyklą

Oratorių Mokykla - užklasinė veikla ugdanti moksleivių bendravimo, viešojo kalbėjimo įgūdžius, mokinanti bendrauti, diskutuoti, argumentuoti savo mintis, suteikianti drąsos turėti ir reikšti savo nuomonę.

ATEIK PAS MUS ATSISVEIKINTI SU VIEŠOJO KALBĖJIMO BAIME! ;)

Ar yra taip atsitikę, kad dėl baimės viešai pasisakyti, prisistatyti esi atsisakęs savo siekių, netgi svajonių? Ar droviesi dalyvauti pokalbiuose? Ar jauti, jog turi sunkumų susirasti draugų? Ar atpažįsti savo jausmus, skaitydamas šias jaunų žmonių mintis?

Psichologų teigimu baimė viešai kalbėti yra viena didžiausių žmonių baimių, kuri apkartina gyvenimą daugybei žmonių. Daugeliui vaikų, deja, ir suaugusiųjų, kalbėti prieš žmonių grupę yra ypatingai nemalonių emocijų suteikianti situacija. Dažnai bijodami ir vengdami viešai pasisakyti žmonės atsisako savo svajonių, profesinės karjeros. Vengiant viešo kalbėjimo sunku prisitaikyti ir naujame kolektyve, naujoje aplinkoje. Bendravimo įgūdžius reikia ugdyti lygiai taip, kaip ir bet kuriuos kitus, pvz.: plaukimą, šokį, dainavimą ir pan. Jei nesimokysi plaukti, juk nepradėsi plaukti įšokęs į baseiną, tikėtina, kad nebūsi puikus šokėjas jei nelankysi šokio pamokų. Tad kodėl galvojame, kad niekada neugdžius viešojo kalbėjimo įgūdžių, sklandžiai ir įkvepiančiai kalbėsime atsistojus prieš žmonių grupę?

Apie tai, kaip tai vyksta

Gebėjimas laisvai, argumentuotai ir gražiai kalbėti viešai yra išugdomas, suformuojant oratoriaus stovėsenos, laikysenos, akių kontakto, gestų ir judėjimo vartojimo, balso intonavimo, energetikos ir kitus įgūdžius. Mokomasi atsakyti į svarbius retorinės situacijos klausimus: kaip, kodėl ir ką sakyti, kiekvienam iš šių klausimų skiriamas laikas trumpai teorijai ir pakankamai praktikai. Jog mokinys suformuotų įgūdžius, kurie leis suvaldyti viešojo pasisakymo baimę, atpalaiduos mintis ir suteiks kiekvienam individualią saviraišką, pastabumą, gebėjimą atsirinkti ir pateikti visuomeninio gyvenimo faktus.

mmNėra vienos taisyklės tinkančios visiems. Ieškome individualių būdų kaip susidraugauti su baimėmis, kaip kalbėti laisviau, mažiau patirti streso prieš einant į sceną, tai darome atliekant kūrybines, improvizacines užduotis. Ypatingai didelį dėmesį skiriame praktikai, individualiai patirčiai. Čia moksleiviai teorijos į užrašus nesirašo, o praktiškai stengiasi ją „išgyventi“, patirti. Esame tikri, kad mokomąją medžiagą lengviau įsisavinti per laisvas, improvizacines užduotis, žaismingai ir su humoru. Kuo dažniau vaikams bus suteiktos sąlygos viešai pasisakyti tuo mažiau vaikų, vėliau suaugusiųjų bijos kalbėti.

Vizija

Oratorių mokykla viešojo kalbėjimo įgūdžių gerinimo praktinė, kūrybinė erdvė Lietuvoje, padedanti ugdyti bendravimo įgūdžius, tobulėti ir įveikti viešojo kalbėjimo baimes moksleiviams.

Misija

Suburti, vienyti moksleivius besidominčius viešuoju kalbėjimu ugdant jų asmenines, pažinimo, komunikavimo, socialines, mokymosi mokytis, dalykines kompetencijas, paskatinti laisvai ir be baimės bendrauti, diskutuoti, argumentuoti savo mintis bei požiūrį, drąsiai suvokti ir daryti savarankiškas išvadas atskleidžiant kiekvieno vaiko individualią saviraišką, asmenines savybes, gebėjimus.

Mokykloje puoselėjamos vertybės:

• Dėmesys ir pagarba aplinkiniams – tolerancija ir pagarba mąstančiam kitaip.
  • Emocinis, fizinis ir psichologinis komfortas.
  • Savigarba – reiklumas sau, aukšta vidinė kultūra, sąžiningas pareigų atlikimas.

Profesionalių dėstytojų paruošta programa, sieksime suteikti galimybes kiekvieno vaiko pozityviai saviraiškai, kurioje atsiskleidžia vaikų individualios asmeninės savybės ir gebėjimai.

Sieksime, jog mokiniai augtų į pasitikinčius savimi, drąsiai reiškiančius ir ginančius savo nuomonę kūrėjus, atradėjus, gebančius laisvai mąstyti, suvokti, daryti savarankiškas išvadas.

Užsiėmimai:

„Oratorių mokykloje“ užsiėmimai vyksta 2-4 kl., 5-8 kl., 9-12 kl. mokiniams bei suaugusiems.

Ateikite ir Jūs nebebijosite bendrauti, diskutuoti, išsakyti savo mintis ir požiūrį 😉

14455899_1328619760481364_1068508198_o

Be raštiško Oratorių mokyklos sutikimo, tekstą kopijuoti yra draudžiama.

Oro trūkumo baimė

Publikos baimė