Viešojo kalbėjimo ir oratorystės meno mokykla

knygos

Knygos apie viešąjį kalbėjimą

Dažniausiai turėdami laisvo laiko leidžiame laiką su šeima, žiūrime filmus, skaitome knygas. „Oratorių mokykla“ artėjančiam savaitgaliui ar radus laisvą minutę darbo dienomis siūlo skirti savo dėmesį teorijai apie viešąjį kalbėjimą, oratorystės meną.  Perskaitę knygas apie viešąjį kalbėjimą įgytumėte teorinių žinių, kurias vėliau būtų lengviau pritaikyti praktinėse situacijose, žinotumėte kaip susidoroti su iškilusiais sunkumais, kaip susikaupti ir išdrįsti atsistoti prieš žmonių auditoriją.

 Kalbėkite kaip sau ( angl. Speaks Like Yourself) – knygos autorė tai ilgametę patirtį sukaupusi Jezra Kaye.  Savo parašytą knygą ji skiria skaitytojams, kurie nori išmokti paprastai, bet kartu ir įtaigiai pristatyti save auditorijai. Autorė knygoje  mini, kad viešojo kalbėjimo metu Oratorius turi jaustis pasitikintis savimi ir žinantis ką nori pasakyti. Taip pat, autorė aptaria ir darbo pokalbio atvejus, ką tokiu atveju reikėtų pabrėžti ir apie ką vertėtų nutylėti. Knygoje autorė pateikia daug susistemintos teorinės medžiagos, pratimų lavinančių kalbą bei vizualinės medžiagos. Jei  iki šiol neteko daug girdėti apie viešąjį kalbėjimą, čiupk knygą ir sužinok apie Oratoriaus pasaulį daugiau.

Kaip pasiekti savo tikslą per 30 s. ir mažiau (angl. How to Get Your Point Across in 30 Seconds or Less) – tai klasikos megėjams skirta knyga, kuri pirmą kartą buvo išleista verslo konsultanto Milo O. Frank 1986 m. ir iki šių laikų vis dar yra labai populiari. Knygoje autorius pateikia informatyvius patarimus, kaip reikėtų pradėti kalbą, kaip pasakyti svarbiausią mintį per pirmąsias 30 s. ir sudominti klausytojus. Knygoje yra aprašomos kalbos technikos, kurias autorius rekomenduoja naudoti savo kalbose.

Kalbėk iš širdies (angl. Speak from the Heart:  How to Master the Art of Public Speaking in 7 Easy Lessons) – knyga skirta tiems, kurie nori įvaldyti viešojo kalbėjimo meną, skaitytojams knygos autorius Bobby Livingston pateikia 7 paprastas pamokas. Knygoje pateikiama daug praktinių patarimų, kaip kalbėti aiškiai, suvaldyti nerimą ir sulaukti efektyvaus  kalbos rezultato. Autorius knygoje rašo, kad svarbiausia yra kalbėti iš širdies panaudojant kalbos techninius parametrus, išmanyti juos teoriškai ir stengtis pritaikyti praktiškai. Anot Livingstono, viešasis kalbėjimas yra mokslas, menas ir praktika, todėl juos reikėtų stengtis suvokti kaip visumą. O norint kalbėti drąsiau vien knygos vargu ar gali užtekti.

Kurkite savo kalbėjimo stilių ir būkite išskirtiniais oratoriais, kuriuos gera prisiminti, į kuriuos gera lygiuotis, kurių norime klausyti dar, ir dar, ir dar… 

Oratorių mokykla“ laukia visų, kurie turi noro lavinti viešojo kalbėjimo įgūdžius. :)

Daugiau informacijos www.oratoriumokykla.lt arba el.p.: info@oratoriumokykla.lt

Straipsnis parengtas remiantis internetiniu puslapiu: www.forbes.com

Be raštiško Oratorių mokyklos sutikimo, tekstą kopijuoti yra draudžiama. 

Pažvelk savo baimei į akis!

Oro trūkumo baimė

Oro trūkumo baimė

Baimė nuvilti kitus

Baimė nuvilti kitus

Baimė likti nesuprastam

Baimė likti nesuprastam